Ogłoszenia Parafialne 09.10.2022 r.

XXVIII  Niedziela  Zwykła  – 09.10.2022 r.

I. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

II. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 16-ej, oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

III. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci.

V. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich Rodzicami.

VI. Bardzo proszę, aby o kwiaty na przyszłą Niedzielę zatroszczyły się kolejne rodziny i osoby

VII. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych decyzjach, oraz opieki Matki Najświętszej.

VIII. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Henryka Pszczoła, bliskim składamy wyrazy współczucia – zmarłego polecamy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie… .