Ogłoszenia parafialne 16.10.2022 r.

XXIX  Niedziela  zwykła  – 16.10.2022 r.

I. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana Boga w Eucharystii.

II. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

III. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego szczególnie będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

IV. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach  1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

V. Służbę Liturgiczną Ołtarza, czyli lektorów, ministrantów i tych, chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w piątek po nabożeństwie różańcowym.

VI. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

VII. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie zgłosili się do kancelarii parafialnej i złożyli deklaracje dysponentów grobów na naszym cmentarzu – w sumie złożono już 61 deklaracji. Dla niektórych osób wiązało się to z wniesieniem opłaty cmentarnej, którą zgodnie z ustawą o cmentarzach powinno się wnosić co 20 lat.

VIII. Na bocznych ołtarzach dostępne są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.

IX. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie, dobrego zdrowia duszy i ciała, oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

X. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.