Ogłoszenia parafialne 13.11.2022 r.

XXXIII  Niedziela  zwykła  – 13.11.2022 r.

I. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć Siostry i Braci w Wierze na Ukrainie będącej w stanie wojny.                               

II. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w miniony piątek uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci Św. Marcina – patrona naszej parafii i w modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych – pocztom sztandarowym OSP i innych lokalnych organizacji. Przedstawicielom harcerzy i naszej Szkoły w Sędowicach wraz z Dyrekcją i Nauczycielami.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej – naszym strażakom, Panom niosącym chorągwie, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Paniom czytającym teksty liturgiczne, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, ministrantom. Panu Organiście i Panu Kościelnemu.

III. W kościele zamontowano cztery elektryczne piece akumulacyjne nowej generacji o łącznej mocy 18 kw. W celu zminimalizowania ubytku ciepła wykonano szczelnie zamykany właz na strych kościoła i poprawiono drzwi w zakrystii. Mam nadzieję, że mimo jeszcze nieszczelnych okien i braku ocieplenia stropu, będzie można odczuć działanie tego ogrzewania.

W kaplicy zamontowano trzy szybko nagrzewające  grzejniki z nadmuchem – 2 kw. każdy, które włączone 1,5 h przed nabożeństwem powinny zapewnić optymalną temperaturę pomieszczenia.

IV. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W komunikacie ks. bp Ordynariusza z tej okazji czytamy: …chcemy po raz kolejny wesprzeć duchowo i materialnie duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, a także wspomóc jego działalność w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.

Nawiązując do gestów wielkiej życzliwości z poprzednich lat zachęcam i proszę, aby w Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed naszymi kościołami parafialnymi oraz kaplicami.

V. Liturgiczną Służbę Ołtarza, czyli lektorów, ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy Św. o godz. 16-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci.

VII. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.