Ogłoszenia parafialne 20.11.2022 r.

Niedziela  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  – 20.11.2022 r.

I. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

Dziś ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji.

II. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w Niedziele przed Mszą Św.  o godzinie 800. Początek modlitwy Godzinkami 730.

Do udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 16-ej zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Dzieci, które będą uczestniczyć w Roratach, proszę aby przynosiły ze sobą tzw. Lampiony Adwentowe – jako symbol oczekiwania – Jak powinien wyglądać taki lampion można zobaczyć w Internecie – można go wykonać samemu przy pomocy rodziców, lub starszego rodzeństwa, albo zakupić gotowy w religijnych sklepach internetowych.

III.  Od przyszłej Niedzieli można będzie nabyć Świece Wigilijne – jak co roku ofiary składane przy tej okazji będą przekazane na wsparcie fundacji Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.

Płomień świecy Caritas daje nadzieję i szansę na lepszą przyszłość dzieciom z uboższych rodzin. Ofiary przeznaczone zostaną na dożywianie, wypoczynek letni, prowadzenie świetlic, a także pomoc dzieciom w nauce zdalnej. Można nabyć dodatkową świecę wigilijną  i zanieść osobom, które nie mogą wychodzić z domu, bliskim i sąsiadom. Niech na żadnym wigilijnym stole nie zabraknie świecy, która jest symbolem Narodzonego Pana i Jego niegasnącej  miłości do każdego człowieka.

IV. W minioną Niedzielę jako wsparcie dla Kościoła na Ukrainie zebrano ofiarę – pieniądze przesłałem na konto właściwej fundacji.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.