Ogłoszenia parafialne 11.12.2022 r.

III  Niedziela  Adwentu  – 11.12.2022 r.

I. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.

II. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

III.  Kończą się w dniu dzisiejszym, nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli gorliwie w nabożeństwach rekolekcyjnych.

Zapewne wśród nieobecnych, są tacy, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w Rekolekcjach, ale ufam, że duchowo się z nami łączyli.

Polecamy Panu Bogu tych, którzy świadomie zaniedbują praktyki religijne z lenistwa, prosimy dla nich o Światło Ducha Św. aby mogli odkryć Dobroć Pana Boga, aby odczuli potrzebę bliskości Stwórcy i bliźniego w wierze.

W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w Naszych Duchowych Ćwiczeniach jakimi są Rekolekcje i w Imieniu Własnym, serdecznie Dziękuję O. Eugeniuszowi ze Zgromadzenia Redemptorystów, za obecność, wspólną modlitwę i za głoszone Słowo Boże.

Dziękując już dziś składamy Ojcu rekolekcjoniście  serdeczne życzenia Dobrych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Dobra od Boga i ludzkiej życzliwości  w pracy duszpasterskiej.

IV. W tym tygodniu P. Marian – nasz kościelny dostarczy parafianom dzisiaj poświęcone Opłatki Wigilijne w następującym porządku:

Tur Górny i Tur Piaski – poniedziałek, Pawłowice i Tur Dolny – wtorek,

Sędowice I cz. w stronę Cmentarza środa, Sędowice od Wałów – czwartek.

– ofiary składane przy tej okazji zasilą kasę parafialną – tacową – z której pokrywane są bieżące wydatki – m.in. podatki także kurialne, ubezpieczenia, energia elektryczna oraz wynagrodzenie dla P. Kościelnego i P. Organisty.

V. Od piątku Roraty połączone z Nowenną przed Bożym Narodzeniem

!!! W najbliższą Sobotę -17 grudnia ks. bp Jan Piotrowski podczas uroczystej Mszy Św. w katedrze kieleckiej ustanowi nowych lektorów – wśród nich będzie i nasz ministrant Kacper Zarzycki.

VI. W zakrystii można zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które nie mogą przybyć do kościoła, a chciałyby skorzystać z sakramentów Św. przed Świętami.

VII. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.