Ogłoszenia parafialne 18.12.2022 r.

IV  Niedziela  Adwentu  – 18.12.2022 r.

I. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

II. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. 15 minut przed pasterką modlitwa nowenną przed Bożym Narodzeniem.

Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W dzień wigilii zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych –  warto również ten wieczór przeżyć w trzeźwości.

III. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź kto jeszcze tego nie uczynił. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą Św. roratnią.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. W drugą Niedzielę adwentu – dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie do puszek zebrano ofiarę – pieniądze przesłałem na konto właściwej organizacji. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać. Ofiara na tacę z pasterki przeznaczona jest w całości na Fundusz Ochrony Życia – a z Drugiego Dnia Świąt BN również w całości na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

VI. W najbliższą środę nawiedzę zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku z posługą sakramentalną od godz. 9-ej w kolejności: Sędowice – Tur Górny – Tur Piaski i Tur Dolny.

VII. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas – można również nabyć opłatki na stół wigilijny – kalendarze na nowy rok – misyjne – rolnicze.

VIII. Opłatki będą dostarczone – Jelcza Mała i Jelcza Wielka w Poniedziałek, Pozostała część Wrocieryża we wtorek – Jak pogoda pozwoli to Wały Sędowskie i Helenówka we czwartek.

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.