Ogłoszenia parafialne 01.01.2023 r

Św. Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 01.01.2023 r.

I. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom. Dzisiaj Światowy Dzień modlitwy o Pokój – nie ustajemy w błaganiu o dar Pokoju zwłaszcza na Ukrainie i o opamiętanie dla tych, których decyzje niosą śmierć i zniszczenia.

II. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. W tym dniu przypada Pierwszy piątek miesiąca – możliwość skorzystania ze spowiedzi przed każdą Mszą Św.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Niedziela

IV. W minionym roku w naszej parafii było 10 chrztów, 26 pogrzebów, 9-oro dzieci przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii Św. 1 para zawarła sakramentalny związek małżeński.

V. W zakrystii można nabyć kalendarze na Nowy Rok – ścienne – misyjne.

VI. Po dwóch latach przerwy chciałbym nawiedzić z wizytą duszpasterską rodziny naszej parafii. Tradycyjnie oznaką, że dana rodzina życzy sobie wizyty kapłana niech będzie obecność kogoś z mieszkańców przy wejściu na posesję, oczywiście w miarę możliwości. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić parafian w Sędowicach: od nr 1 – 32 we wtorek; od nr 33 – 56 w środę; od nr 62 – 90 i 191 – 197 we czwartek; od nr 91 – 115 w sobotę.

Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej, szczerej rozmowy z duszpasterzem. Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.

Bardzo proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu.

VII. Do wszystkich parafian i świątecznych gości kieruję najlepsze życzenia noworoczne, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa, dobrego zdrowia duszy i ciała.