Ogłoszenia parafialne 08.01.2023 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 08.01.2023 r.

I. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak od jutra w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.

II. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić z wizytą duszpasterską parafian w następującym porządku:

Sędowice – od nr 118 – 140 – wtorek; Sędowice – Wały i Helenówka – środa; Wrocieryż – od nr 112 – 98 – czwartek; Wrocieryż – od nr 97 – 70 – piątek; Wrocieryż – od nr 68 – 43 w sobotę. Bardzo proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu z wyjątkiem środy i soboty.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

IV. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok – polecam szczególnie kal. misyjne, których zakup wspiera dzieła misyjne Kościoła.

V. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia złożono na tacę ofiarę jako wsparcie dla KUL; podczas Pasterki złożono na tacę ofiarę jako wsparcie FOŻ – pieniądze przesłałem na konta właściwych instytucji. Za złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

VII. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Piskorza i Józefa Figiel – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .