Ogłoszenia duszpasterskie 22 styczeń 2023 r.

III Niedziela Zwykła 22.01.2023 r.

I. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W liście apostolskim z września 2019 roku ustanawiającym tę niedzielę papież Franciszek napisał: „Ciągłe czytanie Pisma Świętego i uczestnictwo w Eucharystii pozwalają rozpoznać osoby należące do siebie nawzajem. Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.

II. Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

III. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. Przeżywamy czas kolędy – Wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu chciałbym odwiedzić parafian w Turze Piaski od nr P. Janusza Mazur do Sławomira Grzybowskiego – w poniedziałek; wtorek przerwa w kolędowaniu-

Pawłowice od P. Marianny Piskorz i Tur Dolny do P. Lidii Świetlik – w środę; Od P. Jana Genzels do P. Marcina Szczecińskiego w czwartek;

od P. Krzysztofa Grdulskiego do P. Ryszarda Węgrzynowicza w piątek.

Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.

Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu.

Osoby lub rodziny, które nie mogły mnie przyjąć w wyznaczonym terminie, a życzą sobie wizyty duszpasterskiej mogą zgłosić się w zakrystii w celu uzgodnienia dogodnego terminu.

VI. Wznawiamy spotkania kandydatów do bierzmowania w grupach – w najbliższą sobotę spotkanie grupy A o godz. 10-ej.

VII. Drogim solenizantom i jubilatom, zwłaszcza Babciom i Dziadkom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

VIII. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Stanisławę Bijak – składamy bliskim wyrazy współczucia – polecając zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…