Ogłoszenia parafialne 29.01.2023 r.

IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

I. Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, za poczęstunki, za przywożenie na kolędę i odwożenie po zakończeniu kolędy, podwożenie gdy były duże odległości – pragnę Wam wszystkim podziękować.

Zapewniam Was o mojej modlitwie.

Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary dla mnie i na prace parafialne.

Szczególnie pragnę podziękować tym rodzinom i osobom, którzy rozumieli, że ksiądz przynosi Boże Bł. dla całej rodziny. Dziękuję tym, którzy moją wizytę  uznali za wydarzenie wyjątkowe  i dali temu wyraz odświętnym strojem.

Dziękuję również tym osobom, które w miarę możliwości postarały się tak ułożyć swoje obowiązki w pracy zawodowej, aby móc być obecnym podczas kolędy.

II. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.

To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę.

Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w kościele o godz. 800 i 1600 w kaplicy o godz. 1000.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego . Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych. Ofiara na tacę zostanie przeznaczona na wsparcie Zakonów kontemplacyjnych w naszej Diecezji.

III. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od 1530, później Msza Św. z nabożeństwem, a w kaplicy spowiedź od 1730 i Msza Św. Zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i pierwszopiątkowym nabożeństwie.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. Osobom, które przeżywać będą w najbliższych dniach Imieniny – jubileusze składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.