Ogłoszenia Parafialne – 12.02.2023 r.

VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023 r.

I. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

II. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

III. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą połączymy z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16-ej. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada tak wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

V. Zgodnie z prośbą ks. bp Jana w przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszek przed kościołem poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na terenach Turcji i Syrii.

VI. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie w przyszła Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VII. Lektorów, Ministrantów, chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszam do wspólnej modlitwy w piątek podczas Mszy Św. o godz. 16-ej – później spotkanie formacyjne.

VIII. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą świętować dni szczególne – Imieniny – Jubileusze – ważne rocznice – życzymy Bożego Bł., wszelkiego dobra, oraz zdrowia Duszy i ciała.