Ogłoszenia parafialne 26.02.2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

I. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas.

II. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16-ej odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej Gorzkie żale.

III. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

IV. W piątek – pierwszy w miesiącu będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do spowiedzi św. 30 min. przed Drogą Krzyżową w kościele i w kaplicy przed Mszą Św.

V. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”

VI. W minioną Niedzielę zebrano do puszek ofiarę jako wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na terenach Turcji i Syrii. Pieniądze przesłałem na konto Caritas. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie – Bóg Zapałć.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek jako wsparcie dla narodu ukraińskiego zaatakowanego zbrojnie przez zbrodniczą Rosję.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa – tzw. Kurs Przedmałżeński, rozpoczyna się dzisiaj w parafii p.w. Św. Jana Ap. w Pińczowie – Msza Św. o godz. 17-ej, po jej zakończeniu zapisy i I spotkanie.

IX. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.