Ogłoszenia Parafialne 19.03.2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu –  19.03.2023 r.

I. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

II. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą miłości Bożej, której wyrazem jest również stała obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Zbawiciel ciągle nas w tym umacnia, karmiąc nas swoim Ciałem, które uczynił pokarmem na życie wieczne. Przystępując często do stołu eucharystycznego, nie pobłądzimy na drogach wiary!

III. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził O. Redemptorysta.

Szczegółowy program rekolekcji znajdziemy w gablocie przy kościele i kaplicy, oraz na parafialnej stronie internetowej.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej apeluje o nie wypalanie traw i przypomina o zagrożeniach związanych z tym rokrocznym procederem i odpowiedzialności karnej.

VI. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia.

Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy, i abyśmy potrafili tę wdzięczność okazywać i przekazywać dalej.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

VIII. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

IX. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wacława Strączkiewicza, a w miniony poniedziałek śp. Edwarda Zięba – bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia, a zmarłych polecamy Dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .