Ogłoszenia parafialne 26 marzec 2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

I. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

II. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy  gorliwie uczestniczyli                      w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali  z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.

Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.

Myślę, że bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i świadomie zaniedbują swoje życie duchowe.

Dziękujemy Panu Bogu za osobę Ojca Janusza, który swoją obecnością,  pogodnym usposobieniem, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Gość Extra – poświęcony Znakom Męki Pańskiej.

IV. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i czas świąteczny – Bóg zapłać również tym, którzy te ofiary zebrali i do mnie przekazali.

V. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, palmy, na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa Mesjasza do Jerozolimy.

VI. W przyszłą Niedzielę przypada 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

Z tej okazji zapraszam na program słowno muzyczny przygotowany przez nauczycieli, uczennice i uczniów ZPO w Sędowicach, poświęcony Osobie naszego świętego i wielkiego rodaka po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VII. Liturgiczną Służbę Ołtarza – lektorów, ministrantów i tych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona LSO – zapraszam na spotkanie jutro – poniedziałek na godz. 17-tą.

VIII. W zakrystii można zgłaszać osoby w podeszłym wieku i chore, które pragną skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami.

IX. Solenizantów i Jubilatów nadchodzących dni zapewniamy o życzliwości i pamięci w modlitwie.