Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2023 r.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa – 02.04.2023 r.

I. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować! W tym roku rocznica ta jest okazją, aby stanąć w obronie świętości naszego wielkiego Rodaka.

II. Dzisiaj w Pińczowie odbędzie się marsz w obronie Św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie i wymarsz z Parafii Miłosierdzia Bożego na Grodzisku o godz. 2015 – do Klasztoru Ojców Franciszkanów, następnie do kościoła Św. Jana Ap. i zakończenie około godz. 2137.

III. Okazja do Spowiedzi Św. od poniedziałku do środy 30 min. przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej.

Odwiedziny zgłoszonych chorych we wtorek od godz. 9-ej w kolejności: Sędowice, Tur Piaski i Tur Dolny. Lektorów, Ministrantów i osoby, które chciałyby czytać teksty liturgiczne podczas Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 10-ej.

IV. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 17-ej.

Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza wystawienia – ciemnicy – Adoracja, którą rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali potrwa do godz. 20-ej.

V. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 17-ej, po której będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tak jak przed pandemią adoracja w Wielki Piątek potrwa do północy.

Zapraszam do adoracji wszystkich parafian w następującym porządku:

1900 – 2000mieszkańcy Pawłowic – Jelczy Małej i Wielkiej – Tura Piaski

2000 – 2100 mieszkańcy Tura Dolnego

2100 – 2200mieszkańcy Tura Górnego

2200 – 2300mieszkańcy Sędowic z Wałami i Helenówką

2300 – 000mieszkańcy Wrocieryża.

Przynieśmy książeczki do nabożeństwa – ufam, że w każdej z tych grup znajdą się osoby, które poprowadzą np. modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanie i wspólny śpiew pieśni. Jest to pierwszy piątek miesiąca – osoby praktykujące to nabożeństwo mogą przystąpić do spowiedzi św. w dniach wcześniejszych, a komunię św. przyjąć podczas nabożeństwa adoracji krzyża św. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

VI. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

w kościele o godz. 800 i 1200 w kaplicy o godz. 10-ej.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1900. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

VII. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 600.

Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.

Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.

Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, strażaków, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie do niesienia obrazów i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Bóg zapłać za of. na kwiaty –