Ogłoszenia parafialne 16.04.2023 r.

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023 r.

I. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

II. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też w przyszłą Niedzielę na zakończenie tygodnia Miłosierdzia ofiarami do puszek przed kościołem można będzie wesprzeć dobre dzieła CARITAS.

III. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. Kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VI. LSO – Lektorów, ministrantów zapraszam na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 1715.

VII. Osoby, które w najbliższych dniach, będą przeżywać swoje Imieniny, czy jubileusze zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie z prośbą o wszelkie dobro i Bł. Boże.