Ogłoszenia Parafialne 23.04 2023 r.

III Niedziela Wielkanocna  23.04.2023 r.

I. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii. 

II. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich – do każdego wierzącego, skoro Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza będącego obrazem samego Boga. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

III. Wykonano malowanie dachu kaplicy w Turze Dolnym – części pokrytej blachą. 280 m2, konserwacja desek podbitki i szczytów dachu – 90 m2, rynny i obicia z blachy – 95 mb. Fakt, że trzeba będzie zmienić pokrycie dachu wykonane z eternitu i można byłoby wymienić całe pokrycie, ale biorąc pod uwagę prace przy kościele nie wiadomo kiedy to nastąpi, a postępująca korozja blachy sprawiłaby, że za rok, dwa nie byłoby już co malować uznałem to za pracę konieczną.

IV. Dzisiaj możemy wesprzeć dzieła Caritas – składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

V. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

VI. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Niech Zmartwychwstały Pan oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.