Ogłoszenia Parafialne – 30.04.2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna  30.04.2023 r.

I. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

II. Jutro wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do „omodlenia” przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po Mszy Św.  o godz. 18-ej. Zadbajmy też wizerunki Matki Bożej w naszych domach, w przydrożnych i przydomowych  kapliczkach.

W dniu jutrzejszym zapraszam Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18-ej – będzie obrzęd poświecenia i wręczenia książeczek do nabożeństwa.

III. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny.

Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

IV. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym.

Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

V. Pierwszy piątek, który przypada w tym tygodniu, jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Okazja do spowiedzi Św. pół godz. przed Mszą Św. zarówno w kościele jak i w kaplicy.

VI. W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. W Turze Dolnym – 1730, Tur Piaski – 1745 i Tur Górny – o godz. 1800.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.X. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.