Ogłoszenia parafialne 07.05.2023 r.

V Niedziela Wielkanocna –  07.05.2023 r.

I. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

II. A w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

III. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

V. Przypominam, że w naszym kościele w maju w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18-ej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

VI. W III niedzielę wielkanocną jako wparcie dla Caritas zebrano do puszek of. pieniądze przesłałem na konto organizacji. Ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie.

VII. Dzisiaj obrzędy poświęcenia pól i modlitwy o urodzaje w Jelczy Wielkiej od godz. 16-ej – początek obok figury przy szosie – procesja do przygotowanych ołtarzy w kierunku Jelczy Małej i tam zakończenie. W Turze Dolnym – 1730, Tur Piaski – 1745 i Tur Górny – o godz. 1800.

VIII. W przyszłą Niedzielę obrzędy poświęcenia pól – Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 1600.

Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 1730

IX. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Irenę Kozik – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie … .

X. Wszystkim przeżywającym w najbliższym czasie ważne jubileusze, Imieniny składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów.