Ogłoszenia parafialne 14.05.2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

I. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

II. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

III. W czwartek, 18.05 przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz.18- ej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Dzieci, które w tym roku przystąpią do I spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami zapraszamy na przygotowanie liturgiczne we wtorek – godz. 16 – ta. Te same dzieci udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Relikwii Krzyża Św. i Sanktuarium M.B. w Kałkowie dnia 5.06 – poniedziałek. Jest możliwość uczestniczenia w tej pielgrzymce innych osób – zapraszam zwłaszcza Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Sp. i Komunii Św. – Koszt przejazdu od osoby – 45 zł. Zapisy w zakrystii.

VI. Dzisiaj obrzędy poświęcenia pól – Sędowice – I – przy R. Jonczyk; II – Szkoła; III – R. Ciesielskich – rozpoczniemy o godz. 1600.

Wrocieryż – I – przy R. Kozik; II – R. Bardzyńskich; III – przy drodze; IV – R. Skowronek – rozpoczniemy o godz. 1730

VII. W piątek pożegnaliśmy śp. Wiesława Grzybczaka – bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .

VIII. Wszystkim przeżywającym w najbliższym czasie ważne jubileusze, Imieniny składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych Darów.