Ogłoszenia parafialne 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie –  21.05.2023 r.

I. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

II. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy o urodzaje podczas obrzędów poświęcenia pól – dziękuję za przygotowanie ołtarzy – Druhom strażakom OSP w Sędowicach za zabezpieczenie procesji – za złożone ofiary na Msze Św. które będą odprawiane w dni oktawy Bożego Ciała.

III. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Przyzywając wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, dziękujemy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, i prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

IV. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

V. W najbliższą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej – 12 dzieci z III klas SP przystąpi do I Komunii Św. Serdecznie apeluję do parafian, którzy nie są zaproszeni przez dzieci, aby w przyszłą Niedzielę przyjść na Mszę Św. o godz. 8-ej. z nabożeństwem majowym. Chodzi o to, aby było więcej miejsca dla rodziców i bliskich Dzieci podczas ich Uroczystości.

Przygotowanie liturgiczne dla Dzieci przystępujących w tym roku do I Spowiedzi i I Komunii Św. jutro – poniedziałek o godz. 1600.

Sakrament Pokuty i Pojednania – czyli spowiedź dla Dzieci Pierwszokomunijnych, a także dzieci, które rok temu przeżywały Uroczystość I Komunii Św. ich rodziców i krewnych w ten piątek o godz. 1900. Po zakończeniu spowiedzi spotkanie Rodziców, oraz dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii Św.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami udają się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium MB w Kałkowie i na Św. Krzyż w dniu 05.06 – poniedziałek – inne chętne osoby które chciałyby się wybrać na tę pielgrzymkę mogą zgłaszać się w zakrystii.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom zwłaszcza wszystkim Mamom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.