Ogłoszenia Parafialne 28.05.2023 r.

Zesłanie Ducha Św. –  28.05.2023 r.

I. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.

II. W miniony piątek 12-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.

Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie parkingu, kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – sfinansowanie wraz z Rodzicami młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania – wyświetlacza tekstów pieśni liturgicznych.

Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i Komunii Św. P. Kościelnemu i P. Organiście za wszelki podjęty trud w przygotowaniach do dzisiejszej uroczystości.

III.  W środę, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. W naszej parafii uroczystość odpustowa – Suma o godz. 12-ej połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszam całą asystę: P. Strażaków, P. z Kół Gospodyń Wiejskich, lektorów, ministrantów, dzieci i młodzież, dzieci pierwszokomunijne i z rocznicy w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów.

IV. W piątek wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18-ej, będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości w świecie. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej 30 min. przed Mszą Św. tak w kościele jak i w kaplicy.  

V. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami i bliskimi.

Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne w czwartek o godz. 1700.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Nowe czasopismo Magazyn Niedzieli – kwartalnik o tematyce patriotycznoreligijnej.

VII. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia zwłaszcza wszystkim Dzieciom z racji Ich święta – 1 czerwca, życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu.

VIII. We wtorek pożegnaliśmy śp. Kazimierę Mitręga – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .