Ogłoszenia Parafialne 11.06.2023 r.

X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

I. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.

Tym, którzy przygotowali  Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, udekorowanie całej trasy zieloną trzciną, dziękujemy całej Asyście: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym OSP, Paniom  z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.

Dziękujemy Panu Stefanowi prowadzącemu śpiew pieśni. Panu Marianowi za posługę kościelnego.

Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i bliskim.  Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem  i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.  

III.  Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18-ej nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców, według porządku tak jak na Boże Ciało.

Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.

Na czwartkową procesję  prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.

Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

V. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej. Po nabożeństwie spotkanie.

VI. Osoby należące do Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

VII. W środę pożegnaliśmy śp. Mariana Wleciała – bliskim wyrażamy nasze współczucie , a zmarłego polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

VIII. Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywać swoje jubileusze, Imieniny i inne  ważne rocznice – składamy życzenia Łask od Pana Boga, wszelkiego Dobra, i dobrego zdrowia duszy i ciała.