Ogłoszenia parafialne 18.06.2023 r.

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2023 r.

I. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Boga i bliźniego. 

II. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała.

Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Panom niosącym chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich, mamom – ministrantom, dzieciom komunijnym i z rocznicy w strojach liturgicznych, osobom czytającym teksty liturgiczne,  P. Strażakom za posługę przy baldachimie, P. Organiście, P. Kościelnemu. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji eucharystycznej w kaplicy w Turze – za przystrojenie relikwiarza Św. Królowej Jadwigi i figur procesyjnych.

III. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

IV. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza Św. na zakończenie Roku szkolnego – piątek – godz. 800. Apeluję do dzieci i młodzieży, aby uczestnicząc we Mszach Św. na zakończenie Roku, uczynili to w sposób pełny, czyli przyjmując Komunię Św. Okazja do spowiedzi św. codziennie 30 min. przed Mszą Św. wieczorną

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci.

VI. Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice dzisiaj uczestniczą we Mszy Św. o godz. 12-ej. Po nabożeństwie spotkanie.

VII. Dzisiaj spotkanie z Radą Parafialną o godz. 16-ej.

VIII. W środę odbył się pogrzeb śp. Jana Januska – bliskim składamy szczere kondolencje – zmarłego polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie… .

IX. Przeżywającym w najbliższych dniach ważne rocznice, imieniny, zwłaszcza wszystkim Ojcom – życzymy wszelkiego dobra – duchowego wzrastania w wierze