Ogłoszenia parafialne 25.06.2023 r.

XII Niedziela Zwykła – 25.07.2023 r.

I. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Witamy naszych wakacyjnych gości, a trudniących się pracą na roli wspieramy naszą serdeczna modlitwą.

II. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość w kaplicy Msza Św. o 1630, w kościele Msza Św. o godz. 18-ej. Zaś złożone tego dnia ofiary na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

III.  Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach organizuje w dniach: 2 – 5 lipca tzw. Rekolekcje Powołaniowe na tzw. Wyspie w Budzyniu, dla młodzieży męskiej powyżej 16 – go roku życia. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny. Od ponad pół wieku nie zrodziło się w naszej wspólnocie żadne powołanie do kapłaństwa – modlimy się często o powołania – ale modlitwa to nie wszystko – potrzeba dobrego rozeznania – wytrwałości – a nade wszystko Bożej atmosfery w rodzinach, w społeczeństwie. Zainteresowani udziałem w tych rekolekcjach mogą się zgłosić do mnie przekaże szczegóły.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu do bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej – zapraszam na spotkanie. Osoby, które uczestniczą dzisiaj w zawodach strażackich – zapraszam na indywidualne spotkania ze mną w ciągu tego tygodnia przed lub po Mszy Św. wieczornej.

VI. W środę pożegnaliśmy śp. Henryka Hola – bliskim składamy szczere kondolencje – zmarłego polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie… .VIII. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych duchowych darów, ludzkiej życzliwości i opieki Bożej Opatrzności.