Ogłoszenia parafialne 02.07.2023 r.

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023 r.

I. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

II. Dziękuję serdecznie za kwiaty do kościoła.

III. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół. Jako wierzący musimy o tym pamiętać!

IV. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18-ej dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy  podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w kaplicy o godz. 1630, w kościele o godz. 18-ej. Pół godz. przed Mszą Św. okazja do spowiedzi św.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. W uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła złożono ofiarę na potrzeby Stolicy Apostolskiej w kwocie 66,00 zł. Pieniądze przesłałem na wskazane przez kurię diecezjalną konto.

VII. Niestety nie wszyscy kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania spotkali się ze mną w wyznaczonym terminie, aby wykazać się znajomością wymaganej wiedzy o prawdach naszej wiary.

VIII. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli – Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

Bł. Bożego przyzywamy dla wszystkich świętujących swoje Imieniny, Jubileusze, czy inne ważne wydarzenia w najbliższych dniach.