Ogłoszenia parafialne 23.07.2023 r.

XVI Niedziela Zwykła –  23.07.2023 r.

I. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

II. Dziękuję serdecznie osobom i rodzinom – za kwiaty na dzisiejszą niedzielę i rozpoczynający się nowy tydzień. W tym tygodniu serdecznie proszę, aby o kwiaty do naszej świątyni zadbały następne osoby i rodziny.

III.  We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

W tym dniu także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Z tej racji dzisiaj obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.

IV. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, naszym wakacyjnym gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Bożego Bł. przyzywamy dla wszystkich trudzących się pracą na roli, aby mogli bezpiecznie zebrać obfite plony.