Ogłoszenia parafialne 30.08.2023r.

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

I. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

II. Trwa okres wakacji. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Trudzących się praca na roli wspieramy naszą modlitwą.

III. Dziękuję serdecznie osobom i rodzinom – za kwiaty na dzisiejszą niedzielę i rozpoczynający się nowy tydzień. W tym tygodniu serdecznie proszę, aby o kwiaty do naszej świątyni zadbały następne osoby i rodziny.

IV. Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem „Z Maryją wierzę w Kościół Chrystusowyˮ rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy Mszą św. o godz. 18.00.

Organizatorzy zapraszają do włączenia się w Grupę Duchową. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Gdyby ktoś chciałby podjąć ten duchowy trud – proszę się do mnie zgłosić.

V. W I piątek miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa połączonego ze Mszą Św. w kaplicy o godz. 1630, a w kościele o godz. 18-ej. Pół godz. przed Mszą Św. okazje do Spowiedzi Św.

VI. W Roku Jubileuszowym 800-lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka Ojcowie Cystersi serdecznie zapraszają wiernych diecezji kieleckiej do wspólnego czuwania przy grobie patrona naszej diecezji, który znajduje się w Jędrzejowie, w każdy II piątek miesiąca.

11 sierpnia to zaproszenie skierowane jest do wiernych m. in. z naszego dekanatu pińczowskiego. Jest to czuwanie w godz. wieczornych – gdyby ktoś byłby zainteresowany udziałem w tym wydarzeniu – proszę się do mnie zgłosić.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny- Niedziela.

VIII. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

IX. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Karolinę Chmielecką i Władysławę Laskowską – bliskim zmarłych składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .