Ogłoszenia parafialne 27.08.2023 r.

XXI Niedziela Zwykła  27.08.2023 r.

I. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

II. Dziękuję serdecznie za kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę – dziękuję wszystkim, którzy ofiarują kwiaty do naszej świątyni także doniczkowe.

III.  Przy tej okazji już dzisiaj przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski.

Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

Wszystkich uczniów, którzy w poniedziałek 4 września rozpoczną nowy rok szkolny zapraszam w przyszła Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – będzie obrzęd błogosławieństwa przyborów szkolnych dla wszystkich, którzy je przyniosą zwłaszcza dla dzieci z I klas SP.

IV. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

Jest to I piątek miesiąca – okazja dopowiedzi 30 min. przed Mszą Św. tak w kaplicy jak i w kościele.

Zachęcam do spowiedzi wszystkich uczniów, aby we Mszach Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego mogli w pełni i owocnie uczestniczyć przyjmując Komunię św.

V. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 22 września o godz. 17-ej, zapraszam wraz z rodzicami w przyszłą Niedzielę na Mszę św. o godz. 12-ej. Po Mszy Św. spotkanie i katecheza.

VI. Od 1 września będzie możliwość zamawiania Intencji Mszy Św. na przyszły rok.

Od tego roku, biorąc pod uwagę praktyki w innych parafiach, jak i głosy naszych parafian zostaje wprowadzony limit zamawiania intencji na Niedziele i święta. To znaczy jedna rodzina będzie mogła zamówić maksymalnie dwie intencje na Niedzielne i świąteczne Msze św. w roku – pozostałe jeśli będzie taka potrzeba w dni powszednie. Proszę o zrozumienie tej decyzji.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci.

VIII. Przekazujemy wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.