Ogłoszenia parafialne 03.09.2023 r.

XXII Niedziela zwykła – 03.09.2023 r.

I. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

II. Dzisiaj po mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie i katecheza dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Przygotowanie liturgiczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania w najbliższy czwartek o godz. 1830.

III.  Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w Sędowicach będzie celebrowana o godz. 800.

Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, rodzicom wychowawcom i nauczycielom wsparcia Łaską Bożą w trudzie wychowania młodego pokolenia, a wszystkim, dla których najbliższe dni będą szczególnie ważne z racji imienin czy jubileuszy przekazujemy Szczęść Boże.

VI. Dziękuję nowożeńcom Agnieszce i Robertowi, oraz Ich bliskim za kwiaty na Ich zaślubiny i dzisiejszą niedzielę – życząc Bł. Bożego i wszelkiego dobra w życiu małżeńskim i rodzinnym.

VII. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Adelę Strączkiewicz i Helenę Fatyga – bliskim składamy szczere wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .