Ogłoszenia parafialne 10.09.2023 r.

XXIII Niedziela zwykła 10.09.2023 r.

I. Święty Jan Paweł II mówił: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby młode pokolenie wzrastało w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu i wojny.

II. W dniu dzisiejszym uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem Dzieci  w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej.

„Bardzo mi leży na sercu, aby ta uroczystość była przeżywana w duchu wiary” – powiedział metropolita przemyski abp Adam Szal w czwartek, 31 sierpnia, podczas spotkania z mediami dotyczącego ostatnich przygotowań do beatyfikacji Rodziny Ulmów. Przypomniał też słowa Ojca Świętego Franciszka, który 30 sierpnia po modlitwie Anioł Pański podkreślił, że do świętości dorasta się przez wierność w małych codziennych sprawach.

Józef i Wiktoria Ulmowie w czasie okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie ośmioro Żydów, za co 24 marca 1944 r. zostali zamordowani przez Niemców. Najpierw zabito ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę: Józefa i Wiktorię oraz siedmioro dzieci, w tym jedno nienarodzone.

III. Młodzież, która przystąpi w tym roku do sakramentu bierzmowania zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1630.

IV. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VI. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece św. Patronów i życzliwości najbliższych.

VII. Dziękuję nowożeńcom Marcie i Karolowi i ich bliskim za kwiaty do kościoła na Ich zaślubiny i dzisiejszą niedzielę – życząc Im wszelkiego dobra i Bł. Bożego w życiu małżeńskim i rodzinnym.