Ogłoszenia parafialne 17.09.2023 r.

XXIV Niedziela Zwykła-  17.09.2023 r.

I. Dzisiaj 17 września, kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

Napad rosyjski był zdradziecki, wiarołomny, bez wypowiedzenia wojny, był dla Polski zabójczym ciosem w plecy. Otoczmy serdeczną modlitwą naszą Ojczyznę prosząc nieustannie o pokój i bezpieczeństwo.

II. W najbliższy piątek ks. bp Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 17-ej.

Przygotowanie liturgiczne dla młodzieży w poniedziałek o godz. 1630, Sakrament pokuty i pojednania, czyli spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, chrzestnych, świadków i bliskich w środę o godz. 19-ej.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej – spotkanie dla młodzieży i ich rodziców.

III.  Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiary na pokrycie kosztów energii elektrycznej.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, i nowy numer kwartalnika Magazyn Niedzieli poświęcony m.in. obronie naszych polskich świętych.

V. Dziękuję nowożeńcom Klaudii i Arturowi za kwiaty do kościoła na Ich zaślubiny i bieżący tydzień,  życząc Im Bożego Bł. w życiu małżeńskim i rodzinnym.

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia z zapewnieniem o modlitwie.

VII. W miniony wtorek pożegnaliśmy śp. Stanisławę Kociełek – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .