Ogłoszenia Parafialne – 24.09.2023 r.

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023 r.

I. Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie.

II. W miniony piątek 42 osoby przyjęły Sakrament bierzmowania przez posługę ks. bp Mariana Florczyka.

Ks. biskup prosił, aby jeszcze raz w Jego imieniu podziękować za modlitewne spotkanie podczas uroczystości bierzmowania.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbyła się w godny sposób. Dziękuję P. Dyrektor zarazem katechetce ZPO w Sędowicach, P. Kościelnemu, P. Organiście, Kindze Dąbrowskiej za obsługę wyświetlacza, ministrantom,  a przede wszystkim rodzicom młodzieży – za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu przy kościele, parkingu i za prace porządkowe na cmentarzu grzebalnym i wszelki trud i zaangażowanie przy pracach porządkowych.

Bóg zapłać rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza, którym jest – przypomnę ufundowany wspólnie z rodzicami dzieci z tegorocznej I Komunii św. – wyświetlacz tekstów pieśni liturgicznych do kościoła.

Dziękuję tym spośród młodzieży, którzy gorliwie uczestniczyli w spotkaniach grupowych, i tym, którzy w terminie wykazali się znajomością wszystkich wymaganych treści z katechizmu i nauczania Kościoła.

Tych zaś z pośród młodzieży i rodziców, którzy te sprawy zaniedbali, czy też wręcz zlekceważyli otaczam serdeczną modlitwą z prośbą o dar duchowego przebudzenia, aby nigdy nie przyjmowali Łask Bożych na próżno.

III.  Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie Rodziców Dzieci Kl. III Szkół Podstawowych, dotyczące Uroczystości I Komunii Św. w przyszłym roku.

W przyszłą Niedzielę Dzieci, które rozpoczną dalsze przygotowanie do pierwszej Spowiedzi i I Komunii Św. zapraszam również na Mszę Św. o godz. 12-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.

IV. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiary na pokrycie kosztów energii elektrycznej.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci i bezpłatny dodatek o tematyce religijnej.

VI. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.