Ogłoszenia Parafialne 01.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

I. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennie celebrowanym październikowym nabożeństwie w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 16-ej. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”

II. Dla wszystkich dzieci obecnych na nabożeństwie różańcowym w dni powszednie będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.

W ostatni dzień października wśród dzieci, które były najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach.

III.  W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

IV. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

V. Dzisiaj dla Dzieci, które rozpoczną dalsze przygotowanie do pierwszej Spowiedzi i I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 12-ej – poświęcenie i wręczenie różańca.

VI. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy złożyli w ostatnim czasie ofiary na pokrycie kosztów energii elektrycznej, w sumie ofiarę złożyło 180 rodzin.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, kwartalnik Gość Extra – poświęcony różnym formom kultu Matki Bożej na całym świecie.

VIII. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.