Ogłoszenia parafialne 08.10.2023 r.

XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2023 r.

I. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 16-ej Msza Św. i modlitwa różańcowa.

II. Bardzo dziękuję tym, którzy ofiarowali kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

III.  W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

IV. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

V. W ostatnich dniach złożono ofiarę na energię elektryczną. Serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

VII. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, dobrego zdrowia, Bożej mądrości w codziennych decyzjach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

VIII. W minioną środę pożegnaliśmy śp. Krystynę Janus – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .