Ogłoszenia parafialne 15.10.2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła –  15.10.2023 r.

I. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w poniedziałek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na drodze wiary.

II. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian!

III.  W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

IV. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

V. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

VI. Bardzo proszę, aby o kwiaty do kościoła w tym tygodniu zatroszczyły się kolejne osoby i rodziny z Sędowic.

VII. Na bocznych ołtarzach dostępne są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

IX. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych decyzjach, oraz opieki Matki Najświętszej. Wczoraj Albert i Sylwia przyjęli sakrament małżeństwa – życzymy Im Bożego Bł. i wszelkiego dobra w życiu rodzinnym dziękując za kwiaty do kościoła na Ich zaślubiny i nowy tydzień.