Ogłoszenia parafialne 22.10.2023 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

I. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, także materialnie dzisiejsza ofiara na tacę w całości przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

II. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!

III. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16-ej gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.   

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. W minioną Niedzielę – Dzień Papieski – zebrano ofiarę. Pieniądze przesłałem na konto Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

VI. W ostatnim czasie złożono do mnie ofiarę na energię elektryczną. Serdecznie dziękuję.

VII. Serdecznie dziękuję za kwiaty na dzisiejszą Niedzielę i rozpoczynający się tydzień. Bardzo proszę, aby o kwiaty do kościoła na przyszłą Niedzielę zatroszczyły się kolejne osoby i rodziny z Sędowic.

VIII. W przyszłą – ostatnią niedzielę października będziemy przeżywać uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

Jednocześnie będzie to w naszej parafii tzw. Dzień Seminaryjny – będziemy gościć przedstawiciela naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach wspólnie będziemy się modlić o dar powołań do służby w Kościele i ofiarą składaną na tacę wesprzemy naszą uczelnię.

IX. W minioną środę pożegnaliśmy śp. Mariana Waligórskiego – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .

X. Wszystkim osobom, które w najbliższych dniach będą przeżywać swoje Imieniny – różne jubileusze i rocznice składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych Łask i Opieki Matki Bożej.