Ogłoszenia parafialne – 29.10.2023 r.

Rocznica poświęcenia kościoła – 29.10.2023 r.

I. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga.

II. Serdecznie dziękuję za kwiaty do kościoła osobom i rodzinom z Sędowic.

III.  Dzisiaj przeżywamy dzień Seminaryjny – wspólnie z alumnem modlimy się w intencji powołań do Służby w Kościele. Życzymy wytrwałości  w przygotowaniu do kapłaństwa wszystkim klerykom, a wychowawcom i profesorom Seminarium Światła Ducha Św. w kształtowaniu następnych pokoleń kapłanów naszej Diecezji.

We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych i losowanie figury MB wśród dzieci systematycznie uczestniczących w nabożeństwach.

IV. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. w następującym porządku:

w kościele 800 ; na cmentarzu: o godz.1030 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych później Msza Św.

Na procesję z modlitwami za zmarłych, która zazwyczaj odbywała się po zakończeniu Mszy Św. na cmentarzu, w tym roku zapraszam po południu.

O godz. 1530 zgromadzimy się przy kaplicy cmentarnej i wyruszymy z procesją modląc się przy pięciu stacjach za naszych zmarłych.

V. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Tego dnia będą trzy Msze Święte: w kościele 0 godz. 800 i 1600, a w kaplicy w Turze o godz. 1430.

 Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

VI. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 1730 i Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy orędownictwu świętych patronów.