Ogłoszenia parafialne 05.11.2023 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2023 r.

I. Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Do środy włącznie podczas  Mszy Świętej o godz. 1600 modlimy się też za zmarłych polecanych w  wypominkach jednorazowych.

II. Serdecznie dziękuję P. Zygmuntowi Mika za użyczenie i przygotowanie wraz z synem Karolem nagłośnienia na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Św. Dziękuję P. Mirosławowi Wykurz, który jak co roku zapewnił dostęp do energii elektrycznej potrzebnej do nagłośnienia.

Osobiście dziękuję za składane  ofiary przy zamawianiu wypominek.

III. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.

Jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marcina Bp i wyznawcy – patrona naszej parafii.

Msze Św. w kościele o godz. 8-ej i 12-ej. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy. Zwyczajem ubiegłych lat, niech dzień naszego Odpustu parafialnego będzie takim naszym lokalnym – świętowaniem Dnia Niepodległości, dniem Modlitwy za Ojczyznę. – Zapraszam na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12-ej – władze Samorządowe – poczty sztandarowe OSP i innych organizacji z terenu Gminy, wszystkich strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam całą asystę – Liturgiczną Służbę Ołtarza, naszych strażaków i w miarę możliwości dziewczynki do sypania kwiatów.

IV. W niedzielę, 12 listopada – jak co roku w 2 Niedzielę tego miesiąca -będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

„W tym roku wsparciem chcemy objąć cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan. Tam, gdzie codzienny obraz zrujnowanych domów, zbombardowanych miast i cierpiących dzieci, odbiera ludziom nadzieję, potrzeba naszego zaangażowania” – wyjaśnia Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiarą do puszek w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć tę inicjatywę.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo, odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego, oraz dobrego zdrowia Duszy i Ciała.