Ogłoszenia parafialne 12.11.2023 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2023 r.

I. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. W tym roku wspieramy ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła chrześcijan na Bliskim Wschodzie ogarniętym wojną.

II. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci Św. Marcina – patrona naszej parafii i w modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Narodowego Święta Niepodległości.

Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych – pocztom sztandarowym OSP i innych lokalnych organizacji z terenu Gminy Michałów. Przedstawicielom naszej Szkoły w Sędowicach wraz z Dyrekcją i Nauczycielami.

Bóg Zapłać wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej – naszym strażakom, Panom niosącym chorągwie, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich niosącym obrazy i feretrony, Paniom czytającym teksty liturgiczne, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, ministrantom. Panu Organiście i Panu Kościelnemu.

III.  Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla Dzieci

V. W ostatnim czasie złożono ofiarę na energię elektryczną – Składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu, oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a także dobrego zdrowia Duszy i ciała.