Ogłoszenia parafialne 19.11.2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

I. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

II. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

III.  Komunikat ks. bp Ordynariusza.

Dla wielu młodych ludzi Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie są doświadczeniem wiary, które pozostanie na zawsze w ich życiu. Już teraz myślimy o kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w roku 2027 w Korei Południowej, a po drodze o jubileuszowym spotkaniu, które będzie miało miejsce w Rzymie w 2025 roku.

Drodzy Diecezjanie, a szczególnie Wy, drodzy Młodzi! Nie wszyscy udamy się do Rzymu czy Korei, ale wszyscy możemy podjąć wędrówkę duchową i wejść na pielgrzymi szlak wiodący do tych miejsc poprzez modlitwę, cierpienia i ofiarę. Młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała uczestniczyć w tych spotkaniach, jak również wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach Duszpasterstwa Młodzieży w naszej diecezji, wesprzyjmy materialnie ofiarą zebraną do puszek w Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada. Niech ten nasz dar materialny będzie ofiarą dla duszpasterstwa młodzieży.

W Niedzielę Chrystusa Króla pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych.

Z serca Wam wszystkim błogosławię

                                                                               Wasz Biskup

                                                                        Jan Piotrowski

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok – ścienne – misyjne, których zakup wspiera Dzieła Misyjne Kościoła, oraz rolnicze w formie książki z ciekawymi i dobrymi treściami.

VI. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu, dobrego zdrowia duszy i ciała, oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.