Ogłoszenia Parafialne 03.12 2023 r.

I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

I. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

II. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 16-ej, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów i świecy roratniej, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii.

III. Dziękuję serdecznie P. Piotrowi Koźmińskiemu za odśnieżenie parkingu przy kościele.

IV. Są do nabycia Kalendarze Misyjne na Nowy Rok.

V. W ramach akcji Szlachetna Paczka – do 10 grudnia można przynosić do kancelarii parafialnej produkty żywnościowe o długim terminie ważności – środki czystości –  itp.

VI. W minioną Niedzielę jako wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji złożono ofiarę. Pieniądze przesłałem na konto wskazane przez Kurię Diecezjalną. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

VII. W ostatnich dniach dokonano odbioru i rozliczenia prac konserwatorskich przy pięciu figurach na frontonie kościoła. Teraz oczekujemy na dokończenie procedury wyboru wykonawcy prac tynkarskich przy kościele, zgodnie z wymogami programu Polski Ład.

VIII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Magazyn GN – m.in. opracowanie pt. Skąd wiemy, że Jezus istniał naprawdę.

Zapraszam Rodziców i Dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii Św. na Mszę Św. w piątek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P o godz. 16-ej. Będzie obrzęd poświęcenia i wręczenia medalików z wizerunkiem Matki Bożej.

IX. W przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!

X. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

XI. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leokadię Jakubowską, Władysława Laskowskiego i Adelę Ziółkowską – bliskim składamy serdeczne kondolencje, a zmarłych polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .