Ogłoszenia parafialne 10.12.2023 r.

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

I. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 24 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Przy wyjściu z kościoła możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

II. REKOLEKCJE  ADWENTOWE

Od piątku do Niedzieli będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadził je będzie O. Redemptorysta z Krakowa.

W piątek 15 grudnia rozpoczęcie

Msza Św. z Nauką rekolekcyjną o godz. 1600 w kościele, w kaplicy 1730.

Sobota 16 grudnia dzień Sakr. Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Św.

Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi:

w kościele – 830; 1200; 1600;     w kaplicy –1030.

POCZATEK SPOWIEDZI PÓŁ GODZINY PRZED KAZDĄ MSZĄ ŚW.

Niedziela 17 grudnia – zakończenie rekolekcji.

Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi jak w każdą Niedzielę;

Na Mszę Św. o godz. 1200 zapraszamy wszystkie Dzieci i ich rodziców – zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i te, które przystąpiły do I Komunii Św. w tym roku. Będzie nauka specjalnie dla Dzieci i szczególne Błogosławieństwo.

Zachęcajmy się wzajemnie w rodzinach, w sąsiedztwie, wśród znajomych do udziału  w Rekolekcjach – podczas rekolekcji będzie zbierana ofiara na tacę przeznaczona na pokrycie związanych z nimi kosztów.

III. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

IV. W tym tygodniu P. Marian – nasz kościelny dostarczy parafianom dzisiaj poświęcone Opłatki Wigilijne w następującym porządku:

Tur Górny i Tur Piaski – poniedziałek, Pawłowice i Tur Dolny – wtorek,

Sędowice I cz. od  Cmentarza środa, Sędowice II cz. od Wałów – czwartek.

– ofiary składane przy tej okazji zasilą kasę parafialną – tacową – z której pokrywane są bieżące wydatki – m.in. podatki także kurialne, ubezpieczenia,  oraz wynagrodzenie dla P. Kościelnego i P. Organisty.

V. Od soboty Roraty połączone z Nowenną przed Bożym Narodzeniem

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra

VII. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Są także do nabycia kalendarze misyjne  – na nowy rok.

VIII. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.