Ogłoszenia Parafialne 31.12.2023 r.

Niedziela Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – 31.012.2023 r.

I. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

II. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, na zakończenie każdej Mszy Św. śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

III. Wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach Św. świątecznych serdecznie dziękuję za obecność, dar wspólnej modlitwy i złożone na tacę ofiary. Jeszcze raz dziękuję P. Zygmuntowi Mika za inicjatywę, aby wraz z zespołem muzycznym i Paniami z KGW z nad Mierzawy grą i śpiewem kolęd ubogacić liturgię Pasterki.

IV. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję przedświąteczną Szlachetna Paczka – 17 osób i rodzin wzięło udział w tym dobrym dziele – ofiarując sporą ilość artykułów spożywczych, a także nowe: 2 kołdry poduszki i 2 koce.

V. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

VI. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 i o 16-ej Msza Św. z Nabożeństwem, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 1730 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli.

Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w porządku niedzielnym.  Na ich zakończenie pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych domów na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

Jest to dzień modlitewnego i materialnego wsparcia Dzieła Misyjnego Kościoła – ofiara na tacę przeznaczona jest na Misje.

VIII Podczas Pasterki zebrano ofiarę z przeznaczeniem na Fundusz Ochrony Życia, a w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jako wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – pieniądze przesłałem na wskazane przez Kurię Diecezjalną konta. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

IX. Rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Tradycyjnie oznaką, że dana rodzina życzy sobie wizyty kapłana niech będzie obecność kogoś z mieszkańców przy wejściu na posesję, oczywiście w miarę możliwości. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić parafian w Sędowicach: od nr 1 – 32 w środę; od nr 33 – 60 w czwartek; od nr 62 – 90 i 191 – 197 w piątek.

Pamiętajmy, że chrześcijańskie rodziny przyjmujący kapłana dają świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej, szczerej rozmowy z duszpasterzem. Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.

Bardzo proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie po zakończeniu wizyty w danym dniu.

Przy kolędzie można będzie złożyć ofiarę na prace parafialne – nie chcę wyznaczać konkretnej stawki – ofiara w miarę możliwości – w tym roku zostaną wykonane prace przy tynkach zewnętrznych kościoła – z dotacji poprzedniej ekipy rządzącej w naszym Państwie – we własnym zakresie powinno się udać wymienić okna w kościele. Dodatkowo składamy ofiarę na ogrzewanie kościoła i kaplicy.

X. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Barbarę Ziółkowską – bliskim składamy szczere kondolencje – zmarłą polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .

XI. Do wszystkich parafian i świątecznych gości kieruję najlepsze życzenia noworoczne, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa, dobrego zdrowia duszy i ciała. Serdeczne życzenia dla nowożeńców: Justyny i Dominika – wszelkiego dobra i Bożego Bł. w życiu małżeńskim i rodzinnym.