Ogłoszenia Parafialne 21.01.2024 r.

III Niedziela Zwykła – 21.01.2024 r.

I. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

II. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

III.  Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. Przeżywamy czas kolędy – Wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu chciałbym odwiedzić parafian w następującym porządku –

Pawłowice od P. Marianny Piskorz i Tur Dolny do P. Lidii Świetlik – w poniedziałek;

wtorek przerwa w kolędowaniu –

Tur Dolny – od P. Jana Genzels do P. Marcina Szczecińskiego w środę;

Tur Dolny – od P. Krzysztofa Grdulskiego do P. Andrzeja Węgrzynowicza w czwartek.

Jelcza Mała – od nr 8 – 17 i Jelcza Wielka od nr 1 do P. Michała Makucha w piątek;

Jelcza Wielka od P. Grzegorza Kasprzyka – do P. Andrzeja Bieniasa – w sobotę.

Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.

Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie po zakończeniu wizyty w danym dniu.

Osoby lub rodziny, które nie mogły mnie przyjąć w wyznaczonym terminie, a życzą sobie wizyty duszpasterskiej mogą zgłosić się w zakrystii w celu uzgodnienia dogodnego terminu.VI. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a przede wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia i wielu łask Bożych.