Ogłoszenia parafialne 28.01.2024 r.

IV Niedziela Zwykła – 28.01.2024 r.

I. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

II. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

III. . Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, za poczęstunki, za przywożenie na kolędę i odwożenie po zakończeniu kolędy, podwożenie gdy były duże odległości – pragnę Wam wszystkim podziękować.

Zapewniam Was o mojej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary dla mnie i na prace parafialne.

Szczególnie pragnę podziękować tym rodzinom i osobom, którzy moją wizytę  uznali za wydarzenie wyjątkowe  i dali temu wyraz odświętnym strojem.

Dziękuję również tym osobom, które w miarę możliwości postarały się tak ułożyć swoje obowiązki w pracy zawodowej, aby móc być obecnym podczas kolędy.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800 i 1600, a w kaplicy o godz. 1800. Przed Mszami okazja do Spowiedzi Św.

Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary na tacę przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

VI. Serdecznie proszę, aby o kwiaty do kościoła na przyszłą Niedzielę zatroszczyli się mieszkańcy Sędowic: R. Majcher, Krystyna Węgrzynowicz, R. Mazur, R. Ciesielskich i R. Powierza. Termin dostarczenia kwiatów ustalamy z Panem kościelnym.

VII. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Pasek i Eugeniusza Węgrzynowicza – bliskim przekazujemy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie… .