Ogłoszenia parafialne 18.02 2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

I. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

II. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc.

Pomocą w tym mogą być wielkopostne nabożeństwa pasyjne Draga Krzyżowa w piątek o godz. 16-ej i Gorzkie Żale – w Niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 1200.

III.  Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to Niedziela „AD GENTES” – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.

Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla Dzieci

V. W środę popielcową złożono do puszek jałmużnę wielkopostną. Pieniądze przesłałem na konto Caritas – ofiarodawcom i zbierającym składam serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Przypomnę, że dzisiaj rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu małżeństwa tzw. Kurs Przedmałżeński – w parafii Św. Jana Apostoła w Pińczowie – Rozpoczęcie Mszą Św. o godz.17-ej.

VII. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach najbliższych dni.

VIII. W piątek pożegnaliśmy śp. Henryka Majcher – bliskim składamy szczere kondolencje, a zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .