Ogłoszenia parafialne 25.02.2024 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

I. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

II. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszy Świętą.

III. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16-ej, a gorzkie żale w niedziele na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.

IV. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

V. W piątek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

VI. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. W piątek – okazja do spowiedzi Św. w kościele od godz. 1530 i o 16-ej Droga krzyżowa, później Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w kaplicy okazja do Spowiedzi Św. od 1730 później Msza Św. z Nabożeństwem.

VII. W przyszłą Niedzielę zapraszam Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. na Mszę Św. o godz. 12-ej – po zakończeniu modlitw będzie spotkanie formacyjne.

VIII. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej zaprasza na Jasną Górę – Spotkanie połączone z modlitewnym czuwaniem w dniach 4-5 marca br. Szczegółowe informacje w gablocie.

IX. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

X. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.