Ogłoszenia Parafialne 03.03. 2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

I. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

II. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 16-ej i na gorzkie żale w niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.

III.  Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, kwartalnik Gość Extra – Historia Kościoła

IV. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i I komunii Św.

V. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

VI. Od dzisiejszej Niedzieli  można nabyć Baranki Wielkanocne rozprowadzane jak co roku przez Caritas – ofiary składane za Baranki –  będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

VII. Serdecznie proszę, aby w miarę możliwości zorganizować zbiórkę ofiar na Kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego podobnie jak w ubiegłym roku.

VIII. Otaczamy solenizantów i jubilatów najbliższych dni naszą modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.