Ogłoszenia parafialne 10.03.2024 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

I. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją będą rozpoczynające się w piątek wielkopostne rekolekcje.

II. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka szczególnie w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

III.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 1200, oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 1600.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Promyczek Dobra dla dzieci. Kwartalnik Magazyn Niedzieli z artykułami o Kościele, Dziedzictwie i Ojczyźnie.

V. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Chciałbym przypomnieć, że wskazane jest przed przystąpieniem do spowiedzi, odpowiednio wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia w świetle Bożych i kościelnych przykazań. Można np. posłużyć się wzorem podanym w książeczkach do nabożeństwa.

Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji.

VI. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć w żaden sposób do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami Wielkanocnymi można zgłaszać w Zakrystii.

VII. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas można nabyć w zakrystii.

VIII. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.